| Processing Type | Foaming Machine |
|---|---|
| Cycle Time | 60-110S |
| Room Height Required | 5m |
| Origin | Zhejiang CHINA |
| Warranty Period | 1year |
| Processing Type | Foaming Machine |
|---|---|
| Cycle Time | 60-110S |
| Room Height Required | 5m |
| Origin | Zhejiang CHINA |
| Warranty Period | 1year |
| Processing Type | Foaming Machine |
|---|---|
| Cycle Time | 60-110S |
| Room Height Required | 5m |
| Origin | Zhejiang CHINA |
| Warranty Period | 1year |
| Warranty Period | 1year |
|---|---|
| Mold Life | 100,025times |
| Raw Material | Aluminum Alloy |
| Port | SHANGHAI/NINGBO |
| EPS Density | 5-49 |
| Warranty Period | 1year |
|---|---|
| Mold Life | 100,000times |
| Raw Material | Aluminum Alloy |
| Port | SHANGHAI/NINGBO |
| Delivery Time | 6-10days |
| Warranty Period | 1year |
|---|---|
| Mold Life | 100,000times |
| Raw Material | Aluminum Alloy |
| Port | SHANGHAI/NINGBO |
| Delivery Time | 6-10days |
| Voltage | AC380V 50Hz |
|---|---|
| Process Monitoring | High |
| Port | SHANGHAI/NINGBO |
| Warranty | 1 Year |
| Overall Dimensions | 4490x4950x3380 Mm |
| Voltage | AC380V |
|---|---|
| Installing Power | 15kw |
| Warranty Period | 1year |
| Origin | Zhejiang CHINA |
| Delivery Time | 6-10days |
| Expansion Chamber Diameter | 1200mm |
|---|---|
| Expansion Chamber Volume | 2.2m3 |
| Port | SHANGHAI/NINGBO |
| Warranty | 1 Year |
| Overall Dimensions | 4900x4700x3200 Mm |
| Warranty Period | 1 Year |
|---|---|
| Density | 12-30 G/L |
| Inlet | 40/50 |
| Weight | 2500-8000kg |
| Pressure | 0.6-0.8 |